You are currently viewing Polish Open IKO Nakamura

Polish Open IKO Nakamura

28 października 2023 w Limanowej reprezentacje Klubów WKB Poland wzięły udział w Polish Open IKO Nakamura. Turniej zgromadził 444 z 12 organizacji karate kontaktowego z 61 klubów karate. Sędzią Głównym był BC WKB Shihan Sławomir Dubiel.

Impreza wyróżniała się wspaniałą oprawą. Organizatorem turnieju był Limanowski Klub Kyokushin Karate kierowany przez Shihan Zbigniewa Golińskiego. Zawodnicy rywalizowali na trzech matach, przy czym główna znajdowała się na oświetlonej, podwyższonej scenie.

Atrakcją turnieju były dwie walki SUPER FIGHT – 3 rundy (każda po 2 minuty). W jednym z tych pojedynków, reprezentant WKB Poland Szymon Olpiński pokonał zawodnika Genki Kamei z Japinii. Przypomnieniem jest fakt, że Szymon Olpiński (KSW Bushi) obecnie jest najlepszym zawodnikiem stylu Kyikushin w Polsce. To wielokrotny Mistrz Polski w kategorii wagowej, open, a także mistrz Europy KWU i WKB oraz aktualny Mistrz Świata IFK (International Federation of Karate).

Drużynowo sukces goni sukces! Tak można skwitować ostatnie wyczyny Klubu Sportowego Budokai Lublin, na czele którego stoi sensei Marcin Majczak i którego zawodnicy w tych zawodach zajeli 2 miejsce w klasyfikacji druzynowej.

Generalnie reprezentanci WKB zdobyli 43 miejsca na podium w tym 17 pierwszych oraz po 13 drugich i trzecich.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił do Oskara Gębali z KSW Bushi.

Gratulacje składa

 Zarząd WKB Poland