You are currently viewing II ME IKON, Białystok 2024

II ME IKON, Białystok 2024

W dniu 1 czerwca w Białymstoku odbyły się 2. Otwarte Mistrzostwa Europy IKO Nakamura. W turnieju wzięło udział 467 zawodników 9 z krajów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, dodatkowo we wszystkich kategoriach wagowych odbywały się walki o trzecie miejsca.

Pomimo tego, że 24-26 maja w Turcji w organizacji World Kyokushin Budokai odbywały 7. wagowe ME i znakomita większość kadry WKB POLAND uczestniczyła w tureckim turnieju, to i tak liczna reprezentacja WKB pojechała do Białegostoku. Kluby WKB zmobilizowały się i wystawiły do udziału w ME IKO Nakamura 61 zawodników, 12 sędziów, zaś sędzią technicznym był BC Shihan Sławomir Dubiel, a sędzią maty BC Shihan Paweł Juszczyk.

W dniu 1 czerwca z równolegle z ME IKO Nakamura była się w Brzostku 20 edycja turnieju WKB o Puchar Burmistrza  i we Wieliczce Mistrzostwa Polski PZK,  w których to imprezach uczestniczyły ekipy WKB. Reasumując to, to wielkie chapeau bas dla całego WKB POLAND, że organizacja stanęła na wysokości zadania i poradziła sobie z tym wyzwaniem.

Reprezentanci WKB z Wadowic, Bielska Białej, Krakowa, Jastrzębia, Lublina, Józefowa, Szczytna, Oświęcimia, Góry Kalwarii i Warszawy zdobyli łącznie w ME IKON łącznie 22 medale i siedem czwartych miejsc. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju w kategoriach U-16 i U-18 trafił do Błażeja Polaka.

Pierwsze miejsca zdobyli:

 1. Witkowski Łukasz
 2. Twardowska Alicja
 3. Knapczyk Piotr
 4. Wiktoria Węglarz
 5. Rogulska Marcelina
 6. Polak Błażej
 7. Lewon Jan
 8. Dudek Natalia

Drugie miejsce zdobyli:

 1. Bortlik David
 2. Jarząbek Lena 
 3. Szydło Aleksander
 4. Skrypka Dmytro
 5. Budek Stanisław
 6. Kordek. Szymon

Trzecie miejsce zdobyli:

 1. Urszula Baca
 2. Pieprzyca Aleksandra
 3. Rutkowski Jakub
 4. Śliwa Miłosz
 5. Malarz Dawid
 6. Rzeszótko Paweł
 7. Cichocka Martyna
 8. Marczak Patrycja

Czwarte miejsce zdobyli:

 1. Kondysiak Kamil
 2. Zaremba Julia
 3. Malarz Dawid
 4. Aleksandra Mularczyk
 5. Cibor Jakub
 6. Kozieł Oskar
 7. Kozieł Sewery

PEŁNE WYNIKI

Gratulacje dla wszystkich składa

 Zarząd WKB Poland