You are currently viewing 50. Mistrzostwa Polski Seniorów

50. Mistrzostwa Polski Seniorów

Znakomity start zawodników KSW Bushi w Mistrzostwach Polski PZK. Wychowanek Shihan Pawła Juszczyka, Szymon Olpiński wywalczył złoty medal w kategorii +90 kg.

Szymon w finale walce wygrał z zawodnikiem klubu z Tarnowskich Gór Markiem Wolnym (notabene aktualnym Mistrzem Europy WKO z Göteborg/Szwecja). Przypomnieniem też jest fakt, że Szymon Olpiński jest także aktualnym Mistrzem Polski PZK w kategorii Open i w walce o ten tytuł pokonał najlepszego obecnie polskiego zawodnika organizacji IKO Patryka Sypienia. Zawodnik WKB Poland jest aktualnym Mistrzem Europy organizacji World Kyokushin Budokai z Barcelony/Hiszpania oraz wielokrotnym Mistrzem Polski w kategorii wagowej, a także Mistrzem Europy KWU i Mistrzem Świata IFK.

Drugi podopieczny shihan Pawła, Oskar Gębala debiutant tegorocznych Mistrzostw Polski. Oskar po wygranych dwóch walk, dopiero w finale uległ utytułowanemu zawodnikowi z Wrocławia Igorowi Lamotowi – zdobywając tym samym srebrny medal w kategorii -75 kg.

3 czerwca 2023 r. w Świnoujściu odbyły się jubileuszowe 50 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin, Polskiego Związku Karate. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z 54 klubów kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Klub  KSW Bushi rywalizację drużynową zakończył na 4 miejscu.