You are currently viewing Shihan Agnieszka Winek

Shihan Agnieszka Winek

Na wniosek zarządu WKB Poland – międzynarodowy komitet World Kyokushin Budokai na czele z Kancho Pedro Roizem promował trenera kadry  reprezentacji Polski Agnieszkę Winek na stopień 5 dan.

W czasie uroczystego otwarcia XXV Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa w dniu 11.05.2024 sensiei Agnieszka Winek, v-ce prezes i instruktorka KSW Bushi otrzymała nominację na stopień 5 dan karate kyokushin, co wiąże się z używaniem zaszczytnego tytułu shihan.

Jest ona prawdopodobnie druga kobietą w Polsce z tak wysokim stopniem. Przyznanie tytułu shihan Agnieszce Winek jest wyrazem uznania dla jej wyników sportowych (13-krotna mistrzyni Polski Kategoriach wagowych, 3-krotna mistrzyni Polski w kategorii Open, 5-krotna Mistrzyni Europy), które osiągnęła w czasie 20-letniej kariery seniorskiej na matach Polski i Świata.

Obecnie Agnieszka Winek jest wybitną, uwielbianą przez dzieci instruktorką klubu. Jednocześnie działa na rzecz całego środowiska piastując m.in. funkcje prezesa Okręgowego Związku Karate Kontaktowego woj. Mazowieckiego. Związek zrzesza 38 klubów i jest największym okręgowym związkiem karate kontaktowego w Polsce. Powierzenie jej tej funkcji jest wyrazem uznania jakie dla jej możliwości ma, co by nie mówić, zdominowane przez mężczyzn środowisko sztuk walki.

 

Gratulacje składa Zarząd WKB Poland