You are currently viewing Mistrzostwa Polski  PZKK

Mistrzostwa Polski PZKK

11 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych medali to dorobek zawodniczy klubów WKB Poland.

6 kwietnia 2024 w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz Turniej Towarzyszący UMI NO SHINJU – Morska Perła. W Mistrzostwach Polski PZKK 2024 wzięło udział 326 zawodników z 55 klubów i aż 12 organizacji Karate Kontaktowego, dzięki czemu rywalizacja pomiędzy zawodnikami stała na bardzo wysokim poziomie. Do turnieju „Morska Perła” przystąpiło 175 zawodników z 33 klubów. We wszystkich kategoriach, także poniżej 18 lat, turniej został rozegrany w pełnych przepisach kyokushin, bez pancerzy na tułów i z możliwością stosowania pełnej siły technik na wszystkie dozwolone do atakowania strefy.Mistrzostwa zorganizował klub Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai na czele z Sensei Pawłem Falko.

Shihan Paweł Juczczyk wraz z klubem Sportów Walki Bushi, który wywalczył 7 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe medale zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na szczególe wyróżnienie zasługuje Oskar Gębala zawodnik KSW Bushi, który w kategorii seniorów do 80 kg, w półfinale pokonał usytuowanego zawodnika organizacji WKO Filipa Lenkiewicza a w finale wygrał z bardzo doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem Grzegorzem Kędzierskim.

Nie dał szans rywalom  obecnie najlepszy i najbardziej utytułowany zawodnik w Polsce i na kontynencie  Szymon Olpiński, który bezapelacyjnie zdominował kategorię seniorów -90 kg. Notabene wychowanek KSW Bushi wszystkie swoje walki o kolejny tytuł wygrał przed czasem.