You are currently viewing IFK German-Open

IFK German-Open

Zawodnicy Klubu Sportów Walki Bushi świetnie wypadli na rozegranym 25 września 2021 r. w Niemczach, w miejscowości Naunhof koło Lipska Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin  IFK German-Open. Klub Sportów Walki Bushi reprezentowało siedmioro zawodników, którzy zdobyli sześć złotych i jeden srebrny medal w kumite oraz jeden złoty i  jeden srebrny w konkurencji kata.

Turniej rozgrywany był w pełnych przepisach kyokushin z możliwością stosowania wszystkich kopnięć i uderzeń z pewną siłą na dozwolone do atakowania w formule knock down strefy. We wszystkich kategoriach zawodnicy walczyli bez hogo czyli ochraniaczy tułowia.

Złoto w kumite zdobyli Aleks Wadych (kat. mężczyzn 12-13 lat do 55 kg), Błażej Polak (kat. mężczyzn 10-11 lat do 45 kg), Anna Marczak (kat. kobiet 12-13 lat do 50 kg), Natalia Dudek (kat. kobiet 14-15 lat  pow. 45 kg), Oskar Gębala (kat. mężczyzn 16-17 lat do 75 kg) i Zielińska Matylda (kat. kobiet 10-11 lat do 40 kg).

Srebro zdobyła Aleksandra Koch (kat. kobiet 12-13 lat do 50 kg), która uległa jedynie klubowej koleżance Annie Marczak. W konkurencji kata złoto zdobył Błażej Polak zaś srebro Natalia Dudek. W roli kierownika ekipy i sędziego wystąpił shihan Paweł Juszczyk.