You are currently viewing  51. Mistrzostwa Polski PZK

51. Mistrzostwa Polski PZK

Skromna ekipa World Kyokushin Budokai Poland licząca tylko kilkoro zawodników z trzech klubów wywalczyła 4 medale.

Srebrny medal w kumite seniorek -65 kg zdobyła Karolina Podlaszewska (Klub Sportowy Budokai Lublin). Na trzecim miejscu podium w kumite seniorów +90 kg stanął Tomasz Dytyniak (Przemyski Klub Karate Kyokushin). Złoto w kumite juniorów +75 kg dla Jakuba Malinowskiego, a brąz w kumite juniorów – 65 kg wywalczył Filip Tymiński (Klub Sportów Walki Kyokushin). 214 zawodników z 63 klubów Polskiego Związku Karate uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin.

Karolina Podlaszewska

1 czerwca 2024 w Hali Sportowej „Solne Miasto” odbyły się 51. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów i Juniorów. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Wieliczka Pan Rafał Ślęczka. Sędzią głównym zawodów był Wiceprezes PZK Shihan Andrzej Drewniak. Organizatorem imprezy był Wielicki Klub Kyokushin Karate prowadzony przez Sensei Krzysztofa Kopciowskiego.