You are currently viewing XX Mistrzostwa KSW BUSHI

XX Mistrzostwa KSW BUSHI

W sobotę 25 maja 2019 w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbyły się jubileuszowe, XX Mistrzostwa Klubu Sportów Walki BUSHI.

W zawodach wzięto udział 130 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie sekcje klubu. Ponadto w turnieju wzięła udział gościnnie dwójka zawodników z klubu Fighters Dojo z Góry Kalwarii. Ponadto w turnieju wzięła udział gościnnie dwójka zawodników z klubu Fighters Dojo z Góry Kalwarii.

Tradycyjnie najliczniej reprezentowane były sekcje działające na terenie Józefowa. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kumite, czyli wolnej walki, kata czyli tradycyjnych form karate, walk reżyserowanych i walk na tarczach (konkurs uderzania w tarczę treningową). Specjalistyczne konkurencje karate uzupełniał tor przeszkód i olimpiada sprawności. Najlepsi i najbardziej zaangażowani uczestnicy wrócili z Mistrzostw nawet z sześcioma pucharami a w wszyscy uczestnicy otrzymali w czasie ceremonii otwarcia zawodów medal za udział . Mistrzostwa KSW Bushi są pomyślane jako pierwszy krok na drodze od rekreacyjnego treningu w swojej sekcji do treningu wyczynowego i udziału w licznych zawodach w kraju za granicą. Na tych właśnie zawodach rozpoczynali swoja przygodę ze sportowym kyokushin najlepsi obecnie zawodnicy klubu. Organizacji i sprawne przeprowadzenie imprezy nie było by możliwe bez pracy kilkudziesięciu wolontariuszy – rodziców, zawodników i instruktorów KSW Bushi a także Fighters Dojo. Zawody, podobnie jak XX Turniej Karate o Puchar Burmistrza Józefowa zostały wsparte finansowo przez zespół basenów termalnych z Białki Tatrzańskiej TERMA BANIA drukarnię ARMATE. Wsparcia logistycznego jak zawsze udzieliła firma BELL oraz ICSiR w Józefowie, które było współorganizatorem imprezy. Każdy dyplom za miejsce na Mistrzostwach upoważnia do jednorazowej dużej zniżki na usługi stomatologiczne w gabinecie ASMED w Otwocku.

Galeria

 

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest