You are currently viewing  WKB Mistrzostwa Świata Open

 WKB Mistrzostwa Świata Open

18 listopada w Hiszpanii odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata Open w kategoriach kumite i kata organizacji World Kyokushin Budokai (WKB). Rewelacyjnie zaprezentował się w tym turnieju Szymon Olpiński, który po wygraniu czterech walk został Mistrzem Świata.

„Nie mogło być inaczej: Szymon Olpiński wychowanek klubu KSW Bushi – wielokrotny Mistrz Polski w kategorii wagowej, Open, a także mistrz Europy KWU, WKB i mistrz Świata IFK – zostaje mistrzem Świata Open w rodzimej organizacji World Kyokushin Budokai.”

Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowała się Monika Poczwardowska z Samurai Spirit Dojo w Chełmży zdobywając 4 miejsce w kategorii open kobiet. Ponadto Radosław Bakalus z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczył 4 miejsce w kumite w kat. Senior men 40+ Open weight. Zawody, które stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, jak i sportowym odbyły się w pięknym mieście Lorca na południu Hiszpanii.

Miło nam również oznajmić, że Kancho Pedro Roiz i Committee Member WKB zatwierdzli rekomendacje na wyższe stopnie Dan dla polskich Branch Chief i trenerów: shihan Dariusz Burda 6 dan, shihan Paweł Juszczyk 6 dan, shihan Sławomir Dubiel 6 dan, shihan Tomasz Rajda 5 dan, shihan Ryszard Makara 5 dan. Ponadto sensei Jacek Żuraw otrzymał certyfikat na 2 dan z wrześniowego egzaminu. 

Odtwórz wideo

Gratulacje składa Zarząd WKB Poland