You are currently viewing LKKK na ME w Hiszpanii

LKKK na ME w Hiszpanii

Rewelacyjny start zaliczyła ekipa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, która  zdobyła  dwa złote i dwa srebrne medale! W dniu 23 marca 2019r. w Hiszpańskiej Lorce, z udziałem 380 zawodników reprezentujących 21 państw odbyły się 3-cie wagowe Mistrzostwa Europy organizacji World Kyokushin Budokai. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym zarówno w kata jak i kumite. Można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych pojedynków w wykonaniu aktualnych i byłych mistrzów Świata i Europy. Walki odbywały się według japońskich pełno kontaktowych przepisów Karate Kyokushin. Dwa razy zagrał „Mazurek Dąbrowskiego” dla naszych zawodników, którzy wyśmienicie zaprezentowali  się zdobywając zarówno w kata jak i w kumie złote medale. Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal w kategorii juniorki 14-15 lat  -50 kg, i srebrny w konkurencji kata. Natalia Kondeusz zdobyła złoto w konkurencji kata seniorek, a na drugim miejscu podium zakończył rywalizację Mikołaj Sroka zdobywając srebrny medal w kategorii junior 12-13 lat  -40 kg. Reprezentantka zaprzyjaźnionego klubu z Brzostku, Kornelia Szczepkowicz zdobyła srebrny medal w kat. dziewcząt 12-13 lat do 50 kg.