You are currently viewing Turniej w Kobierzycach

Turniej w Kobierzycach

W sobotę 6 kwietnia odbył się IX Międzynarodowy Turniej Kobierzyce CUP, którego najlepszą wizytówką jest znakomita oprawa i piękne nagrody dla wszystkich uczestników.

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba ponad 600 karateków z 49 klubów. Turniej był jak zwykle bardzo mocno obsadzony, a najliczniejsze kategorie i najsilniejsza rywalizacja była wśród dzieci w wieku 7 – 10 lat oraz wśród juniorów, gdyż w zawodach wzięła udział mocna reprezentacja Ukrainy z Lwowa. Skuteczność zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN była tego dnia na bardzo wysokim poziomie, ponieważ dziesięcioosobowa grupa zdobyła 9 miejsc na podium, w tym aż pięć pierwszych miejsc. Bohaterem dnia został najmłodszy wojownik Klubu – Krzesimir Karbownik – wygrywając pięć trudnych pojedynków min. z zawodnikami z Czech, Ukrainy i Rosji. Cztery pojedynki zwyciężył Bartek Kazimierczak, trzy Anna Stankiewicz, Jakub Malinowski oraz Karol Narożniak.

Na drugim miejscu uplasowała się Gabrysia Majewska, a trzecie miejsca zajęli: Jan Skrzeczkowski, Filip Nejfeld i Adam Deptuła. Po jednej zwycięskiej walce w ćwierćfinale odpadł Mateusz Leśniczak. W niełatwą rolę sędziego doskonale wpisał się członek zielonkowskiej grupy dla dorosłych MASTERS – senpai Piotr Karbownik.