You are currently viewing 3 OPEN KYOKUSHIN CAMP
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 OPEN KYOKUSHIN CAMP

W dniach 20-30 sierpnia 2020 odbyła się Murzasichlu koło Zakopanego trzecia edycja OPEN KYOKUSHIN CAMP, obozu dla zawodników przygotowujących się do sezonu startowego 2020/21. Organizatorem był Klub Sportów Walki Bushi kierowany przez shihan Pawła Juszczyka. Większość kosztów pokryło Ministerstwo Sportu w ramach programu WAKACJE+. Dzięki dotacji 70 zawodników od dwunastego roku życia mogło aż przez 10 dni intensywnie przygotowywać się do nowego sezonu.

Typowy dzień obozowy zaczynał się już przed śniadaniem od godzinnego treningu technicznego na tarczach. Przed obiadem odbywał się dwugodzinny trening kumite czyli walki, gdzie główny nacisk położony był, jak zwykle na OPEN CAMP, na pracę w parach. Oba treningi karate odbywały się na macie w salach treningowych  OW “U Zbójnika”.

Trening poobiedni odbywał się w terenie. Na zmianę były to zajęcia CROSS WORKOUT  i trening biegowy.

W czasie treningów kumite nacisk został położony na poprawę siły i skuteczności użycia technik ręcznych oraz kopnięć kolanem, a także doskonalenie low kick ze względu na to, że właśnie te techniki decydują o osiąganiu wysokich wyników sportowych na imprezach najwyższej rangi.

CROSS WORKOUT czyli obwodowy trening siłowo wytrzymałościowy był prowadzony z użyciem ketli, sztang, drążka, piłek lekarskich, gum oraz ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała.

W czasie treningu biegowego trzeba było zmagać się z podbiegami pod okoliczne wzgórza.

Po kolacji odbywał sie indywidualny trening kata dla zawodników, którzy planują starty w tej konkurencji.

Dodatkowa atrakcją była wycieczka w Tatry. Tym razem uczestnicy obozu pod kierunkiem przewodników tatrzańskich zdobyli Giewont i Kopę Kondracką. Poza elementem krajoznawczym wycieczka miała także charakter treningu wytrzymałościowego. Grupa została podzielona na trzy części według możliwości wysiłkowych i każda ekipa poruszała się właściwym dla niej tempem.

Przedostatniego dnia obozu odbył się egzamin na stopnie kyu i dan dla członków WKB składający się z dwu i półgodzinnej części technicznej. Żeby nie zaburzać programu dla pozostałych uczestników ta część egzaminu rozpoczęła się o 6:00 rano. Druga część egzaminu to kumite, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy obozu. Zdający na najwyższy na tym egzaminie stopień 2 dan, Szymon Olpiński musiał stoczyć 20 dwuminutowych walk przy czym ostatnie sześć bez przerw wypoczynkowych z czekającymi w kolejce, wypoczętymi sparinngpartnerami.

Ostatnim akcentem obozu był bieg do Morskiego Oka z parkingu na Polanie Palenica. Dziesięcio kilometrową trasę prowadzącą ciągle pod górę najlepsi zawodnicy Szymon Olpiński i Oskar Gębala pokonali w czasie ok 45 minut.

W obozie wzięła udział aż trójka aktualnych, wielokrotnych mistrzów Polski Seniorów Igor Lamot (WKO, Klub Kyokushin Karate im. M. Oyama we Wrocławiu) oraz Agnieszka Winek i Szymon Olpiński (WKB, KSW Bushi). Ponadto w obozie uczestniczyli: aktualna Mistrzyni Polski Juniorek w Kata Oliwia Wojtas (WKB, Leżajski KKK), Mistrz Polski Juniorów Karol Narożniak (WKB, KSW Kyokushin), Mistrzyni Polski Młodzieżowców Julia Żak oraz Akademickie Mistrzynie Polski Julia Żak (WKB, Leżajski KKK) i Katarzyna Kuprianowicz (WKB KS Budokai Lublin).

Uczestnicy obozu reprezentowali 5 organizacji kyokushin WKB (KSW Bushi, KSW Kyokushin, Leżajski Klub Karate Kyokushin, Klub Sportowy Budokai Lublin, Klub Karate Kyokushin Bushido, Radomski Klub Sportów Walki Budokai), WKO (Klub Kyokushin Karate im. M. Oyama we Wrocławiu), KWF (Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushin), KAN (Inowrocławski Klub Karate Kyokushin)  oraz Alliance Kyokushin Ryu (Ostrowski Klub Karate Kyokushin).

Treningi kumite i sprawnościowe poprowadził shihan Paweł Juszczyk. Z zawodnikami kata pracowali sensei Radosław Grabowski i sensei Agnieszka Winek.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest