You are currently viewing 58 medali dla WKB

58 medali dla WKB

Świetny występ zawodników WKB Poland w Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego (PZKK), uwieńczony zdobyciem 16 złotych, 15 srebrnych i 27 brązowych medali. Dodatkowo pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej po raz drugi z rządu w Mistrzostwach Polski PZKK zajął klub KSW Bushi kierowany przez Shihan Pawła Juszczyka, a jego wychowanek Szymon Olpiński otrzymał tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski,  podkreślając tym samym niekwestionowanego lidera stylu Kyokushin w Polsce.

15 kwietnia w Limanowej pod patronatem Zarządu PZKK oraz Burmistrza Miasta Limanowa, odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego.  Zarówno poziom sportowy jak i organizacyjny był bardzo wysoki. W zawodach wzięło udział 330 karateka z 62 klubów karate kontaktowego Polski oraz gościnie drużyna z Łotwy. Mistrzostwa miały charakter otwarty, dlatego wśród zawodników można było zobaczyć przedstawicieli wielu federacji karate kontaktowego z IKO Nakamura Poland, IKO SO-KYOKUSHIN POLAND, WKB Poland, OYAMA PFK, ShinKyokushin, POKK Sosai, IKOK Sonoda, Kyokushinkan, IKAK KyokushinRyu, IKO Matsui, Ahihara Karate, Kenbukai i IKO World Zen-Kyokushin. Zawodnicy w wieku 12-17 lat walczyli w pełnych przepisach Kyokushin All Kick (PZKK). Tegoroczni medaliści kategorii seniorów otrzymali nagrody finansowe co w świecie całkowicie amatorskiego sportu zdarza się niezwykle rzadko.

Świetny wynik w Mistrzostwach Polski napawa optymizmem bo już niedługo zawodnicy WKB będą rywalizować w 6. Mistrzostwach Europy WKB w Barcelonie.

1. Relacja zdjęciowa 

2. Relacja zdjęciowa

Zarząd WKB Poland składa ogromne gratulacje  wszystkim zawodnikom, trenerom za sukces i wzorowe przygotowanie do zawodów.