You are currently viewing 48 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin

48 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin

12 czerwca 2021 w Miejskiej Hali Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się 48. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów. W zawodach udział wzięło ponad 100 karateka z 51 Klubów zrzeszonych w strukturach Polskiego Związku Karate (PZK). Z bardzo dobrej strony pokazali się w tych mistrzostwach zawodnicy WKB Poland zdobywając pięć medali.

Złote medale wywalczyli Szymon Olpiński z KSW Bushi w kategorii mężczyzn -80 kg oraz Karol Burzyk z KSW Kyokushin w kategorii mężczyzn -70 kg

Na najniższym miejscu podium w kategorii mężczyzn –70 kg uplasował się Krystian Witak z KSW Bushi.

Na drugim miejscu podium z tytułem wicemistrzowskim rywalizację zakończyły: Agnieszka Winek w kategorii kobiet -55 kg z KSW Bushi i Anna Szczuka w kategorii kobiet -65 kg z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate.

Ponadto Klub KSW Bushi kierowany przez Shihan Pawła Juszczyka z dorobkiem 9 pkt rywalizację drużynową zakończył na 3 miejscu.

Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin KANKU kierowany przez Prezesa Krzysztofa Szeffnera, a sędzią głównym był Andrzej Drewniak. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wraz z Prezesem PZK Maciejem Sokołowskim. 

Wyniki

Gratulacje wszystkim medalistom składa Zarząd WKB Poland