You are currently viewing 4. Mistrzostwa Europy WKB

4. Mistrzostwa Europy WKB

W dniach 11-12 grudnia 2021 w Leżajsku, w hali Zespołu Szkół Licealnych odbyły się 4. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin World Kyokushin Budokai. W zawodach uczestniczyło 512 karateka z 15 krajów tj.: Białorusi, Hiszpanii, Francji, Izraela, Kazachstanu, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Polski.

Organizatorem Mistrzostw był World Kyokushin Budokai Poland i Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Dariusza Burdę. Sędzią głównym był sensei Tomasz Mendoń z Dębicy.

Oficjalnego otwarcia ME dokonał Prezydent WKB Kancho Pedro Roiz w asyście Burmistrza Miasta Leżajsk Pana Ireneusza Stefańskiego. W trakcie otwarcia ME wysłuchano hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, który odśpiewał zespół Meritum z Leżajska.

Ze względów sanitarnych spowodowanych pandemią postanowiono zawody podzielić na trzy tury.

Rywalizację dla wszystkich grup rozpoczynano konkurencją kata. Wszystkie walki odbywały się na 3 tatami zaś finały seniorów na podeście przy zaciemnionym świetle.

Nie było ograniczenia siły kopnięć i uderzeń, a służby medyczne odnotowały tylko drobne urazy, które w sporcie kontaktowym są normalnością. Najliczniejszą grupą zawodników byli reprezentanci z Polski i Ukrainy. Walki we wszystkich kategoriach odbywały się wg pełnych, japońskich, przepisach knock down kyokushin czyli z możliwością stosowania wszystkich kopnięć.

                     Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo wysokiego poziomu sportowego.

Zarząd WKB Poland

Wyniki/Results

Zdjęcia

Ten post ma jeden komentarz

  1. Pingback: lV Wagowe Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate WKB, Leżajsk 11-12.12.2021 | karatekontaktowe.pl

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.