You are currently viewing Seminarium Kadry WKB

Seminarium Kadry WKB

Łącznie ponad 100 uczestników, uczestniczyło w seminarium WKB Poland.

W dniach 31.03-2.04.2023 w Leżajsku odbyło się zgrupowanie kadry Polski WKB  wyjeżdżającej na 6. Mistrzostwa Europy World Kyokushin Budokai, które odbędą się w dniach 6-7 maja w Barcelonie.

W trakcie seminarium odbyło się szkolenie dla sędziów oraz siedem bloków treningowych karate poświęconych doskonaleniu techniki i taktyki kumite oraz kata. Intensywne trzy dni treningowe, miła przyjazna atmosfera oraz profesjonalne zaangażowanie trenerów i zawodników dało uczestnikom dużo nowego doświadczenia.

70 walk treningowych oraz dodatkowe kumite oceniane przez sędziów, sporo poznanych nowych taktyczno-technicznych rozwiązań kumite na pewno zaowocuje na najbliższych zawodach i eventach karate. 

Treningi karate prowadzili shihan Paweł Juszczyk, Sławomir Dubiel, Henryk Orzechowski oraz sensei Agnieszka Winek, Konrad Kozubowski i sensei Szymon Olpiński.

Szkolenie połączone z kursem dla sędziów prowadzili shihan Sławomir Dubiel i sensei Tomasz Rajda.

Nowe czarne pasy mistrzowskie 1 DAN otrzymali Robert Gasek i Mariusz Michalec. 
 

Na ostatnim keiko, zawodnicy otrzymali powołania do udziału w Mistrzostwach Europy, a świeżo upieczeni sędziowie certyfikaty ukończenia kursu. Organizatorem wydarzenia na zlecenie WKB Poland był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Dariusza Burdę.

Przeszkoleni sędziowie 

Zawodnicy z powołaniami do udziału w Mistrzostwach Europy